2026. május 31., vasárnap

Történelmi csúcson a tőzsde indexek, meddig tart még? Osztalékbevételből euró alapú ETF portfólió....

 

    2026.06.01.


     Az S&P 500 újabb csúcsokat döntöget 7.400. pont felett  zárt májusban. A Nasdaq és a Dow Jones index is hasonló képet mutat, pedig a gazdaság nem úgy dübörög amerikában sem ahogy kellene. Az olajválság sem oldódott meg és a piac erre is furcsán reagál. Számomra meglepő, hogy mégis több részvény szárnyalásba kezdett. Nem csak az AI és Tech részvények.

   Sokan nagyon jól kereshettek az utóbbi időben a nagy növekedési részvényekkel és a Tech szektorból szintén minden részvény nagyot ugrott. Innentől lesz nehezebb hiszen jön majd egy nagyobb vagy kisebb visszaesés ami sokakat újra pofon vág és kiábrándít a tőzsdéből.

  Nem volt véletlen, hogy nem vásároltam ebben a hónapban de ha több pénz lett volna a számlámon akkor is kivárnék most. Talán az olajipari részvényeket bővíteném vagy a fogyasztási cikkekből profitáló cégeket választanám mint például PEP, KMB,PG, ezek a részvények most jó áron vannak egy induló vagy haladó osztalékportfólióba.

  Az évek alatt rengeteg változás történt azokban a cégekben amiket 2017-18-ban kezdtem vásárolni. El kell fogadnom, hogy azon az áron  biztos nem tudom bővíteni őket mint amiken vettem például CAT, QCOM, ABBV, UNM hiszen ezek most több mint 200%-al drágábbak és igen akkor sokkal egyszerűbb volt a kiválasztás mint most.

 Az AI és Tech őrület elmúlik pár év múlva (hónap) és ki tudja mennyit érnek majd ezek a részvények 10-15 év múlva. (nekem akkor kell majd a mostani portfólióm értékének egy része, akár osztalékbevétel akár realizált árfolyamnyereség). 

   Még egy dolog foglalkoztat az utóbbi időben ami nem más mit a portfólióm osztalékbevételéből kialakítani egy Euró alapú ETF lábat csak a diverzifikáció miatt, illetve elszakadni egy picit a dollár kitettségtől (szándékosan nem akarok európai részvényekkel foglalkozni).

  Kevesen beszélnek arról, hogy az utóbbi időben mennyire esett a dollár ára és hiába a 10-15% haszon a részvényeken az forintba átszámolva már vesztességet jelent. A Youtuberek nagy része csak az ilyen-olyan ETF-ről beszél de nem teszik hozzá, hogy azokkal nem lehet 100-200% hozamot elérni mint az egyedi részvényekkel. Most ez a divat :( 

  Itt az idő számolni az Euró bevezetésével is hiszen mostantól nagyobb lesz azoknak az embereknek a tábora akik ezt akarják majd elérni, tudom rengeteg feltételnek kell megfelelni de ha 5-6 év múlva bevezetik addigra az Eurós ETF-ekből is lehet egy megfelelő passzív bevételt termelő portfóliót kiépíteni igaz ebben az esetben nálam elég ha 1-3%-al az infláció feletti hozamot érek el. Ez amolyan biztonsági láb kötvények helyett használnám.

  A másik dolog, hogy az ETF portfóliót egy az egyben az osztalékos portfólióm hozamából építeném  fel ezzel is bizonyítom, hogy van értelme az osztalék alapú befektetésnek ami továbbra is az anyagi függetlenség elérését segíti és mostantól már mondhatom, hogy megtartását is hiszen az eurós láb kiépítése ezt a célt szolgálná hosszútávon.

  Egy újabb mérföldkő elérve portfólióm értéke pár napig 65.000. $ felett járt. Vannak olyan napok amikor az S&P 500-nál is jobban teljesít, ez is egy ilyen nap volt.....(továbbra sem célom megverni az indexeket!!!!) 








                                                 Osztalékbevétel:                      O:   1,35 $
                                                                                        MAIN:     6,24 $
                                                                                            OHI:    45,56 $
                                                                                             VZ:     42,45 $
                                                                                       ABBV:      36,33 $
                                                                                        UNM:       2,56 $
                                                                                         LOW:       2,40 $
                                                                                          CAT:       4,53 $
                                                                                            PG:       4,35 $
                                                                                         TXN:        2,84$
                                                                                          GD:        4,77 $
                                                                                         BTI:       29,22 $
                                                                                       BMY:        6,93 $
                                                                                       NNN:        7,00 $
                                                                                        NHI:         13,80 $
                   
                                                               
                                                                     


 
                                                                                                                                                            
                                                                                                                                                                      

                         Portfólió táblázat és Osztalékbevétel táblázatok frissítve.( Főoldalon megtalálod)






Negyedéves osztalékbevétel táblázat 2017-től...



                                                                                                                  Változások:

                                                           A februári 194,4 $-os osztalékbevételem 211,1 $-ra emelkedett.





                                                                                                                                                                                 
  "Bevételeim oszlopos elrendezésben diagram, éves lebontásban" így jobban összehasonlítható a bevételeim növekedése az évek múlásával.























...


2026. május 3., vasárnap

Vásárlás...Diverzifikáció...portfólióm értéke átlépte a 63.000. $-t...

 

    2026.05.01.


          Az S&P 500 index újabb emelkedésbe kezdett a márciusi 6.350. pontról 7.209. pontra ami új csúcs is egyben. Ez most egy újabb "rövöid"válság volt igaz a növekedési részvények egy része továbbra sem tért magához. A GOOG-le (Alphabet Inc.)  és a MSFT  (Microsoft Corp) szépen visszaerősödtek. Napról napra változnak a hírek hol fegyverszünetet jelentenek be, hol pedig újabb támadásokat. A magyarországi események nem voltak befolyásoló tényezők a portfóliómra nézve (a forint erősödést leszámítva a választások utáni napokban.) Mivel több részvény ára is esett az utóbbi időben amiket bővíteni akartam nem volt kérdéses a vásárlás hiszen több számlán is elértem a vásárláshoz szükséges összeget amiket osztalékbevételekből szereztem.

    BBY (Bristol Myers Squibb Co ) novemberben még 80 $ körül járt az árfolyam ami szépen csökkent tovább az utóbbi időben. Az induló osztalékhozam így bőven 6% feletti 6,64% a P/E 11,8  (alulértékelt részvény) a Payout értéke 75,4% a cég nem teljesít túl jól az utóbbi időben ezért nagyobb osztalék emelést nem várok. Inkább csökkentem a bekerülési átlag árat a vásárlással.

   VICI (Vici Properties Inc.) az induló osztalékhozam itt 6,54% a 27 $-os szintről kezdett emelkedni az árfolyam 30$ felett már nem vásárolnám. A P/E 10,75 szintén alulértékelt részvény a Payout 67,5% így az osztalék kifizetés most biztonságos. Kisebb növekedést várok ettől a részvénytől idén.

   TROW (T. Rowe. Price Group Inc.  ) 88 $ -os árról emelkedett 92 $-ig. 100 $ felett már ezt a részvényt sem bővíteném tovább. Az induló osztalékhozam 5,6% amivel elégedett vagyok. A P/E 10,1 a Payout pedig 54,95 % így az osztalék kifizetés itt is biztonságos. Idén többek között erre is törekszem fontos a stabil cégek jelenléte a portfóliómban. Több éve elégedett vagyok ezzel a céggel hiszen időben fizeti az osztalékot és időnként szép emeléseket is produkált amikor magasabb áron volt az árfolyama.

   NNN ( NNN REIT Inc.) (picit túlértékelt ez a REIT viszont az 5,63% induló osztalékhozammal itt is elégedett vagyok. NNN többet fizet mint a NIKE viszont ha ilyen ütemben csökken az árfolyama egy idő után az is fizet annyit mint a TROW vagy a VICI. Sokan kérdeztétek miért nem vásárolom  a NIKE részvényt, szerintem túlértékelt és nem gondolom, hogy újra 75-80 $ fölé emelkedne mostanában az árfolyama. Visszatérve NNN-re a P/E itt is magas 20 feletti a Payout 69% ez a cég 35 éve emeli az osztalékot, a bevételei is szépen emelkednek 2021-től. Szeretnék majd olcsóbban is vásarolni ebből a részvényből.

  VZ (Verizon Communications Inc.) az induló osztalékhozam 6% feletti  a P/E 11,4 még pont alulértékelt kategóriába tartozik a Payout 67,38%. Igaz, hogy keveset emel az osztalékán de ez a cég is a portfólióm egyik fontos pillére már évek óta.

  MPT (Medical Properties Trust Inc.)  volt már 6 $ felett is az árfolyam ennek a részvénynek a vásárlásával a -50%-os  nem realizált árfolyamveszteséget csökkentem az induló osztalékhozam 6% feletti  viszont az osztalék vágás akár mikor lehetséges a cégnél (ha növekedni tud akkor nem lesz gond vele).

  A portfóliómban jelen pillanatban a legfontosabb feladat, hogy a diverzifikáció müködjön ezért vásároltam több cég részvényéből, illetve a folyamatos osztalékbevétel is fontos hiszen csak a jó és stabil osztalékfizető vállalatok fognak bevételt generálni hosszútávon.

  Sokaktól kapom meg, hogy az osztalékrészvények már kimentek a divatból és hogy ezekkel nem lehet pénzt keresni, pedig lehet. Pénteken volt is rá bizonyíték az S&P 500 1,02%-ot tudott erősödni napon belül az én portfólióm értéke  2,79% ot emelkedett. 





Tudom ez a hitetlenek számára nem elég de akkor van még egy példa... CAT árfolyama átlépte a 889 $-t így nálam 600% nem realizált árfolyamnyereséget jelent a múltkor már realizáltam és 1.000. $-nál megint fogok ha eljut odáig az árfolyam. Egy jókor megvásárolt részvény mindig lehet jó befektetés és az osztalékfizető részvények is mehetnek nagyot csak türelmesen ki kell várni.







                            Osztalékbevétel:                               O:     1,37 $
                                                                                 MAIN:      6,24 $
                                                                                    PM:      33,81 $ 
                                                                                   LEG:      1,90 $                                                       
                                                                                  VICI:        8,55 $                 
                                                                                   MO:      38,16 $
                                                                               CSCO:       6,56 $
                                                                                  ITW:       3,22 $
                                                                                 BEN:      13,57 $
                                                                                  JPM:        4,50 $
                                                                                KMB:       5,04 $
                                                                                  UGI:      10,88 $
                                                                                 BBY:      15,20 $                            
                                                                               MPW:       14,31$
                                                                                  PEP:       11,38 $
                                                                                  USB:       3,64 $
                                                                                   NHI:      13,80 $







                                 Vásárlásaim osztalékbevételből:     NNN:  2 DB 45,06 $ 
                                                                                         MPT:  4 DB 5,21 $
                                                                                        TROW: 1 DB  96,60 $
                                                                                       VICI: 1 DB 28,91 $
                                                                                         VZ: 2 DB  46,59 $
                                                                                        BBY: 1 DB 65,73 $
                                                                                        

                                        

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          
                                                                                   
                                                                               



                                   Portfólió táblázat és Osztalékbevétel táblázatok frissítve.( Főoldalon megtalálod)





               

                                                                         Negyedéves osztalékbevétel táblázat 2017-től...




                                                                                                                  Változások:



                                                           A januári 192,1  $-os osztalékbevételem 187,5 $-ra csökkent. ( Ez azért történt mert NHI nem most fizetett osztalékot). 




                                                                                                                                                                               
    "Bevételeim oszlopos elrendezésben diagram, éves lebontásban" így jobban összehasonlítható a bevételeim növekedése az évek múlásával.
                                                                                                  
























...
















Népszerű bejegyzések