2024.12.28.
Kedves Bognár Balázs! Köszönöm az összefoglaló videót amit feltöltöttél a csatornádra és amiben "dicsérő" szavakkal bemutatod mit és hogyan értem el az utóbbi időben. "Sajnálatos módon" kitörlődött az a komment amit Papp Zsolt videójához írtam ezért most megragadom az alkalmat és reagálnék egy két dologra az én videómmal kapcsolatban: Még itt elérhető....
https://youtu.be/V_8kq23R6O8?si=ETf5MdDziRUE-xOL_
A videó nézése mellé beteszem az akkori adatokat ...(2024.12.22.)
Téves észlelések: 2.25-nél mondod... éves szinten 6-8-10% növekedést várnak el az osztalékbefektetők ami igaz is de csak az 1-3% induló osztalékhozammal rendelkező cégekre igaz, az 5-8% induló osztalékhozamú cégeknél az éves emelés 2-3% és a 8-10%-os induló osztalékhozamú cégeknél vagy nulla vagy minimális az emelés maximum 1% (ezeket a cégeket lehet kombinálni a portfólió építésénél).
4:02-nél említed, hogy a portfólióm csak 10%-ot hozott idén holott az S&P500 30%-ot emelkedett és ha év elején eladok mindent és abba teszem át a pénzem akkor ennyim lenne! Én most sem adtam el semmit tehát nem is realizáltam 10%-ot hiszen ez a portfólió érték csak egy pillanatnyi értéket mutat minden esetben !!!
Sem én sem Zsolt sem Sólyomi Dávid nem tudja mennyit emelkedik az S&P500 értéke jövőre de gondolom te már elárultad a követőidnek. Utólag ne számolgassunk már eredményeket, hogy mi lett volna ha....
6:58-nál ...A bloggerek és youtuberek mindig a bruttó osztalékbevételt osztják meg a követőikkel ez azért is van így mert több országban más-más az osztalékadó és amúgy a nyereség/veszteség adó mértéke is főként ezeknél az országoknál Pl: Románia, Ausztria, Amerika, Dubai, vagy Egyesült Királyság.
8:30-nál... Nem jó addig osztalékos részvényeket vásárolni ameddig nincs meg az a "pár száz milliód amiből megélnél" Lehet hitegetni a követőket de a te stratégiáddal egy átlag kisbefektetőnek sem lesz ekkora összeg a számláján (azért próbálkozni lehet és kell is).
9:15-nél... "Most is elmegyünk hajózni...." kellett a pénz ezért az mondod eladtál néhány OTP részvényt (sajnálom, hogy a könyvírásból meg a fizetős összejövetelek szervezéséből még nincs annyi bevételed, hogy elvidd a családot egy hajóútra, ha sok ilyen hasznos videót teszel fel idővel biztosan a YouTube bevételekből is összejön még egy repülőjegy is, azért majd egy sörre meghívhatnál valamikor ha már így felpörgetjük a csatornád nézettségét).
8:50-nél... 40 cégből (amúgy 48 pontosan) 4 osztalékot vágott és hogy az osztalék nem biztos bevételi forrás. Igen ezek a cégek nem véletlenül vágtak osztalékot! Viszont aki osztalék fizető részvényeket vásárol az tudja, hogy egy cégnek sem kötelező osztalékot fizetni (ha nem megy jól egy adott vállaltnak akkor azért vág osztalékot vagy függeszti fel átmenetileg mert nem akar tönkremenni ezt vagy elfogadod és tartod az adott részvényt vagy eladod és realizálod a vesztességet. Jellemzően a növekedési részvények válnak osztalékfizető részvényekké abban az esetben amikor a vállalat a növekedésbe való visszaforgatás helyett a részvényesei között osztja szét a szabad tőkéje egy bizonyos részét de ezt te is tudtad már.
14:58 Hibás táblázat kezelés!!!... Hosszasan ecseteled hogyan kell realizált nyereséget/veszteséget számolni az adott portfólió táblázatomban (jelzem amit megosztok a blog írásánál nem mutat valós értéket, egyik YouTuber és Blogger oldalán sem és a te videóidban sem a valós értékek szerepelnek ahol az Erste és K&H értékpapíros számláidat mutogatod!!!!) és ha már itt tartunk leírok még pár olyan dolgot ami szintén elviszi a valós értékeket csak, hogy mások is tudják miért nem lehet pontos táblázatot készíteni a 7 Db TBSZ számla összesítőjéből.... A táblázat marad ebben a formában mert azok az adatok szerepelnek benne amik számomra és más osztalékbefektető számára lehet fontos.
1. 2017 decemberében a dollár árfolyama 273 Ft volt majd 2020-ban 310 Ft körül, 2021 júniusában 296 Ft, 2022 októberében 431 Ft tehát ha ezekben az időszakokban vásároltam egy cég részvényét legyen az a KO (Coca-Cola Co.) akkor 2017 és 21-ben egy adott összegért vásárolva több részvényt vehetek, azaz több az osztalékbevételem is. Tehát az általad említett bekerülési ár átlaga sem mutat valós értéket, illetve az ezekből elért "lebegő nyereség veszteség sem lesz pontos. A részvény ára sem változott sokat 2017-ben 46 $, 2020-ban 51 $, 2021-ben 56 $ és 2022-ben 54 $.
2. A táblázatomban a "cost" részből minden esetben ki kell vonni az elért osztalékokat, hiszen ez a visszaforgatott és nettó!!! osztalékbevétel ami nem a befizetett tőke része volt jelen esetben a 39.870. $-ból kivonom a 11.320. $-t azaz 28.550.$ saját tőkét jelent (a brókerdíjat szándékosan nem számolom hozzá mert az még jobban elviszi a valós adatokat ami évek alatt több százezer forint volt persze ezt te sem említed meg a videóidban ahol éppen a kereskedésről beszélsz). Ez a 28.550. $ mostani értéken számolva 11.420.000. Ft lenne viszont viszont a dollár bekerülési átlag árával számolva kb 9.000.000. Ft. A végeredmény kb 9 millió Ft befektetéssel 2017-től 19 millió forintos portfólió értéket értem el úgy, hogy az első 5 évben kisebb összegeket fektettem be. Amit nem realizáltam és nem is fogok!!! A kereskedett részvényekkel pedig szintén nem számoltam, mert aki ismer az tudja, hogy nem kereskedem aktívan.
3. A "cost" részhez viszonyítva a 39.870. $-ra vetítve kapom meg a "yield on cost" értéket ami 5,55% ennyi osztalékbevételt hoz a portfólióm éves szinten. Viszont a 28.550. $-os tőkénél ennek a valós értéke 6,5% feletti hozamot hoz (Az Euró Magyar Állampapír aktuális kamata 2,86%).
Ha már az Állampapírokról beszélek akkor megemlíteném, hogy sokan még mindig azt hiszik hogy 10% feletti hozamokat lehet elérni és többen írták ha 2018-ban meg 2020-ban abba fektettem volna akkor most ennyi meg annyi nyereségem lenne a közel 20 milliós portfóliómból a probléma csak ott van, hogy 2018-ban 2,5 millió Ft, 2020-ban még mindig csak 5,5 millió Ft volt befektetve. Balázs te már tudod de sokan még mindig nem érik a PMÁP vagy FIXMÁP kamata a dollár erősödése miatt 0% kamatot hozott idén és nem lesz soha árfolyamnyeresége sem annak aki az veszi és tartja hosszútávon. Főként ha a dollár eléri idővel a 450-500 Ft-os árat.
A táblázatban az éppen veszteséges cégek kivételével vannak jó és kiváló vállalatok amik emelnek osztalékot és mivel régebben jókor vásároltam több mint 100% feletti NEM realizált nyereséget hoztak eddig Pl: LOW 168% CAT 189% QCOM 192% UNM 190% ilyen eredményeket egyre nehezebb lesz elérni mert manapság mindenki ETF-ket vásárol és a top 6 részvényt amik szépen húzzák az Indexeket. Azt már most megmondhatom, hogy sokan rosszul járnak majd mert "Piac Úr" figyel és idővel lecsap legyen a növekedési részvény ETF vagy osztalékos papír ( mint nálam LEG, WBA, MPW, MMM esetében).
Miért lehet félrevezető az 50%-os éves hozamról beszélni.... (ez a kép ugyan az mint Balázsé csak itt látszik, hogy az 5 éves hozam 84,28% volt)
2021 decemberétől 2023 decemberéig semmit nem kerestem volna ha rád hallgatok sőt 2022-ben amikor ráébredek, hogy ez a Balázs milyen jó videókat csinál és mindent eladva S&P500-at veszek pislogva könnyek között éltem volna át egy -25%-os esést. Ja bocsánat nem mondunk olyat, hogy mi lett volna ha...
De semmi baj mert a Balázs megmondta 2022- decemberében, hogy nyugi mert 2024-ben jön az 50%-os emelkedés. Amiből vesz majd nekem is egy hajójegyet.
És amiről senki nem tud mert csak az indexről meg a nagy hozamokról mesélsz, hogy mennyi az összes vagyonod részvényekben mert ha több száz millió akkor az már rég nem azoknál a brókercégeknél van ahol maximum 25.000. eurós befektetés védelem van, pedig jó lenne a hatalmas követőtáborral rendelkező csoportodba olyan videókat is látni amiben nem csak a hazai brókercégek szerepelnek.
Csak mert "annyira szeretem" a videóid nézegetni és hallgatni ahogy az Alibabával elért -37%-os veszteségről beszélsz meg a Volkswagen -22%-ról ejtesz pár szót, amit természetesen a FIRE közösség szavazott meg és kizárólag az ő nyomásukra vásároltál már nem is tűnik így annyira rossz befektetésnek, fel is dobtad vele a napom! Idővel ezek is nyereséget hoznak majd mert mi már tudjuk a tőzsde ilyen.
Kíváncsian várom a következő videódat amit a Falcon Method csapatárol, hírleveleiről és Sólyomi Dávid eredményeiről készítesz majd!!!
Ezúton kívánok neked eredményekben gazdag Boldog új évet! és még több követőt!!!
Pont ma láttam azt a videót amiben a te befektetéseidet/módszeredet beszéli át. Utólag mindig könnyebb megmondani a frankót. De amúgy ha igaz is (lenne) amit mond, a stílusa elég visszatetsző; nem szeretem ahogy mások módszerét és tapasztalatait “értékeli”.
VálaszTörlésAz se szép, hogy mások portfóliójából csinál tartalmat; ez olyan mások tollával való ékeskedés nekem.
Az egyenesen nonszensz, hogy a falconosokról is meg akarja mondani a tutit, amikor azok (is) kemény elemzés útján teszik a dolgukat.
Nekem még nincs sok tapasztalatom a kereskedés ezen területén, de nem is holnapra akarok arab sejk lenni.Tájékozódom. És remélem, hogy ez a Fire csoport nem sokszor tűnik majd fel a youtube-omon.
Igen ezt jól látod sajnos ilyen világot élünk nem segíteni akarnak a másiknak hanem eltiporni. Tanulj, olvass sokat! Keress hasznos tartalmakat és ne fizess senkinek sem tanácsokért vagy tippekért legyen saját stratégiád amivel jól érzed magad és nem lesz gond kezd kicsiben és fokozatosan haladj az úton. Mindegy, hogy kereskedni vagy befektetni akarsz. ;)
VálaszTörlés,, És amiről senki nem tud mert csak az indexről meg a nagy hozamokról mesélsz, hogy mennyi az összes vagyonod részvényekben mert ha több száz millió akkor az már rég nem azoknál a brókercégeknél van ahol maximum 25.000. eurós befektetés védelem van, pedig jó lenne a hatalmas követőtáborral rendelkező csoportodba olyan videókat is látni amiben nem csak a hazai brókercégek szerepelnek. ‘’
VálaszTörlésA BEVA kb. csak akkor lenne fontos, ha valami fraud lehetősége merülne fel. De arra is sok esetben jó az MNB-nél megtekinthető értékpapírszámla. Minden egyéb esetben a BEVA-nak semmi értelme mert az értékpapírjaid a szolgáltatónál - legyen az bank vagy brókercég - mérlegen kívüli tételek és a KELER alszámlán vannak nyilvántartva ergo nem tudod elbukni őket.
Gondoltam ez hasznos info lehet.
És a Balázs által említett hiba, hogy kiveszed a statból a realizált veszteségeket, arra mi a válasz?
VálaszTörlésAz teljesen hülyeség. Balázs vaskalapos könyvelő szemlélettel számolja a teljes hozamot, Császár táblázata pedig azt mutatja, hogy a jelenlegi portfóliója hogy áll. Na most Balázs azt mondja, hogy pl van 5 részvény 100 dolláros bekerülési árra, de jelenleg 400-at ér, akkor az 100 dollár bukó, de ha azt az 500-at nem beutalta, hanem osztalékból vette, akkor az gyakorlatilag 400 dollár nyereség.. szóval lehet csűrni-csavarni, de teljesen hülyeség.
TörlésSzerintem nézd meg újra a videót, mert nem ez volt benne. Közel sem beszélt ilyesmiről Balázs. A te példádra pedig csak annyit tudok írni, hogy ha osztalékból vette a részvényt és nem tünteti fel azt a vásárlási oldalon csak simán hozzáadja a jelenlegi állapothoz a részvények értekét akkor viszont a korábban kapott osztalékból kell kivonni azt az 500 dollárt. Mert ha ezt nem teszi meg és csak simán hozzádja a portfólió jelenlegi értékéhez a kapott osztalékot akkor duplán számolja az 500 dollár nyereséget. De ez gondolom mindenkinek trivilális és mégegyszer írom hogy nem erről volt szó a videóban.
TörlésEz akkor lenne igazi ha a két fél összehasonlítaná a saját hozamait transzparensen a saját tényleges portfóliójukkal.
VálaszTörlés