2025.01.01.
December végére az S&P500 index 5.900. pont alá is benézett ami nem véletlen hiszen a Mikulásrally-ból sokan realizáltak nyereséget. A portfólióm értékén is érezhető volt némi csökkenés. Decemberben nem történt vásárlás a beérkező osztalékokat most felhalmozom és február végére tervezem majd befektetni. Viszont az előző évértékelőmben már megemlítettem, hogy idén egy új TBSZ számlát nyitok amire havi szinten 100.000. Ft-ot készülök beutalni. Az új számla egyben új brókercéget is jelent amivel diverzifikálom a már meglévő két hazai céget az Erste-t és a K&H Értékpapírt, ez a brókercég nem más mint az Interactive Brokers Írországi leányvállalata IBIE. Ezt a vállalatot szeretném most részletesen bemutatni illetve összehasonlítani a másik két hazai brókercéggel, talán így érthetőbb lesz miért döntöttem a IBKR mellett.
Az IBKR egy 45 éve létező brókercég. Több mint 200 országban vannak ügyfelei, 150 piac érhető el közvetlenül rajtuk keresztül és 28 devizanemben kereskedhetünk.
Fő befektetési termékei: -Részvények
-Kötvények
-Határidős opciók
-ETF-ek
-Határidős ügyletek
-Befektetési alapok
-Fedezeti alapok
- Devizák
-Nyersanyagok
Az IBIE nél nincs állományi díj szemben a másik két brókercéggel ahol sajnos felszámolják ezt a költséget is. Hosszútávon ezzel is sokat spórolhatunk.
A beutalás két módon történhet, Bankkártyás vásárlás (hétvégén nem elérhető, hétfőre érkezik meg a pénz a fő számlára) illetve Banki átutalás (több nap is lehet mire a számlára kerül az összeg) a kiutalásra is ez vonatkozik.
A számlanyitáshoz a megfelelő applikációt kell letölteni mobilunkra utána van lehetőség asztali verziót is használni és a profi kereskedőknek is van saját platformjuk ami könnyebbé teheti a kereskedést. A mobilos verzió könnyen használható főként ha konkrét részvényt/ETF-et vagy mást akarunk vásárolni vagy eladni. Az asztali verziót személy szerint jobban szeretem mert itt jobban átlátható minden és a fundamentális elemzéseket is egyszerűbb követni. Ha már az elemzésekről beszélünk akkor megemlíteném, hogy a Morningstar.com (ezt is használom a osztalékos részvények kutatásánál, nyomon követésénél) itt közvetlenül elérhető!! aminek az éves előfizetése amúgy 675 $ és egy számomra eddig ismeretlen oldal, Zacks nevezetű elemzői portál aminek az éves díja 250 $ de mostantól ezt sem kell kifizetnem. Számos elemzőcég adatai és hírportálok is elérhetőek és a fontos jelentéseket is olvashatja aki jobban belemerülne egy-egy cég életébe (nekem már ezek miatt is bőven megérte itt számlát nyitni).
A befektetésvédelem számomra fontos dolog a hazai brókercégek az OBA (https://www.mnb.hu/letoltes/iranytu-a5-1229.pdf ) és BEVA (https://www.bet.hu/Befektetok/Szabalyozas/Befektetovedelem ) védelem alá tartoznak, az Interactive Brokers Ireland Limited pedig az ír befektetésvédelem alá esik ami 20000 euroig nyújt védelmet, így itt is védve vagyok....
A végére hagytam a legfontosabb dolgot ami talán másoknak is fontos tényező a különböző díjak, költségek ezeket egy külön táblázatban foglaltam össze mert jobban átlátható... Ha szeretnél te is számlát nyitni az Interactive Brokersnél akkor az oldalsávban az IB logo-ra kattintva megteheted. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy az Erste már a pénz beutalásra is felszámol költséget! Sajnos a K&H értékpapírnál nem találtam erre adatot, ha valakinek van információja a témával kapcsolatban kérem írjon nekem.
(Adatok: 2024.12.28.)
Osztalékbevétel: IBM: 6,68 $
TGT: 11,20 $
CVX: 13,04 $XOM: 17,82 $
MAIN: 5,88 $ + spec 7,20 $
O: 1,32 $
PFE: 12,18 $
QCOM: 11,05 $
ARCC: 4,80 $
JNJ: 3,72 $
TROW: 12,40 $
ED: 6,64 $
TROW: 12,40 $
ED: 6,64 $
IPG: 5,28 $
PRU: 7,80 $
ENB: 10,52 $
LMT: 6,6 $
WBA: 11,00 $
WU: 20,92 $
MFC: 10,29 $
KO: 10,67 $
UPS: 3,26 $
UPS: 3,26 $
Portfólió táblázat és Osztalékbevétel táblázatok frissítve.( Főoldalon megtalálod)
Negyedéves osztalékbevétel táblázat 2017-től...
Változások:
A szeptemberi 192,2 $-os osztalékbevételem 200,2 $-ra emelkedett.
"Bevételeim oszlopos elrendezésben diagram, éves lebontásban" így jobban látható és összehasonlítható a bevételeim növekedése az évek múlásával.
...